Ubezpieczenia floty

//ubezpieczeniawolbrom.com.pl/wp-content/uploads/2015/11/flota.jpg

Ubezpieczenie Floty

Ubezpieczenie floty samochodów to bardzo ciekawe rozwiązanie dla flot samochodowych. Mogą z niego skorzystać nie tylko firmy, które posiadają własny park samochodowy. Mogą z nich także korzystać firmy leasingowe oraz różnorodne firmy, które oferują usługi z zakresu zarządzania flotą. Zasadniczo można stwierdzić, że takie ubezpieczenie będzie się w naszym kraju coraz bardziej rozwijać. Pojawiać się będzie bowiem coraz większa ilość flot, którą trzeba będzie w jakiś sposób ubezpieczyć.

Dlaczego Ubezpieczać flotę?

Dlaczego lepiej jest zabezpieczyć flotę samochodów razem niż ubezpieczać każdy z nich osobno? Chociażby dlatego, iż ubezpieczenie zbiorowe daje nam dużo lepsze warunki. Takie ubezpieczenie kierowane jest do firm, które posiadają przynajmniej kilka samochodów. Chociaż zdarzyć się może, że wymóg posiadanej ilości samochodów będzie liczony w dziesiątkach- wszystko zależeć będzie od Ubezpieczyciela. Zasadniczo jednak funkcjonuje zasada, która mówi, że im więcej samochodów zostanie objętych takim ubezpieczeniem, to oferta może być korzystniejsza. Oczywiście ubezpieczenie to zawiera w sobie zarówno OC, jak i AC. Może także zawierać NNW, assistance oraz zieloną kartę.

Co gwarantuje nam takie ubezpieczenie?

Cóż, przede wszystkim ochronę ubezpieczeniową na wypadek wystąpienia różnych szkód. Można dodatkowo rozszerzyć taką ochronę o opcje dodatkowe, a wśród nich na przykład AC/KR, które powiększone zostaje o gwarantowaną sumę ubezpieczenia, a także o możliwość wynajmowana samochodu zastępczego, czy też każdą inną niezbędną formę pomocy.

Możliwość Negocjacji

Ubezpieczenie floty pojazdów jest na tyle ciekawe, że oferuje wiele możliwości negocjacji warunków umowy. Wiadomo, że ubezpieczenie OC przeważnie wygląda wszędzie tak samo. Możliwe są jednak negocjacje przy ubezpieczeniu AC. Można rzeczywiście wynegocjować korzystne warunki ubezpieczenia. Wprawdzie to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, to jednak warto się w nie zaopatrzyć. Dzięki niemu każdy koszt, jaki firma będzie musiała ponieść w racji niezbędnej naprawy czy też utraty samochodu na skutek kradzieży, będą mogły zostać wliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Sposób obliczania składek

Jak oblicza się składki za ubezpieczenie floty pojazdów? Zasadniczo Towarzystwo Ubezpieczeniowe musi wziąć pod uwagę czynniki takiej jak na przykład liczba pojazdów, które chcemy ubezpieczyć. Pod uwagę musi także zostać wzięta ich wartość. Ważna jest także struktura wiekowa pojazdów oraz to, czy w skład floty wchodzą samochody osobowe, ciężarowe czy też na przykład ciągniki siodłowe. Inaczej będzie wyglądało ubezpieczenie floty samochodów składających się z tego samego rodzaju aut. Inaczej wyglądać będzie kwestia ubezpieczenia mieszanych pojazdów. Tak więc można stwierdzić, iż wysokość składki ubezpieczeniowej zależeć będzie od indywidualnej sytuacji osoby, która pragnie objąć tym ubezpieczeniem swoją flotę samochodów.

Co obejmuje ubezpieczenie floty?

Ubezpieczenia floty pojazdów obejmują nie tylko ubezpieczenia samych aut, lecz oczywiście ubezpieczenie kierowców oraz pasażerów, którzy poruszać się będą tymi samochodami. W ramach takiego ubezpieczenia możemy liczyć przede wszystkim na naprawę pojazdu w miejscu zdarzenia, pokrycia kosztów holowania, zakwaterowania lub kosztów podróży do miejsca zamieszkania, zapewnienie pojazdu zastępczego, zapewnienie transportu medycznego i do placówki medycznej, a nawet- zwrot kosztów wizyty bliskiej osoby, którą wskaże osoba poszkodowana, w szpitalu, w którym znajduje się osoba ubezpieczona. Jak widać, ubezpieczenie to jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą ubezpieczyć większą liczbę samochodów.

Firmy ubezpieczeniowe, z którymi współpracujemy

//ubezpieczeniawolbrom.com.pl/wp-content/uploads/2015/11/loga-firm.png